על הנגב

הנגב – עבר, הווה, עתיד

אם דוד בן גוריון היה חי בימינו, הוא לבטח היה מאושר לראות מה שקורה בנגב. אפשר רק להיזכר בחזון שלו על הפרחת הנגב, ולהביט בסיפוק על חבל הארץ המדברי אשר חולש על 60% ממדינת ישראל. מלבד באר שבע, הוקמו באזור עוד 200 ערים ויישובים וביניהם דימונה, ירוחם, מצפה רמון, אופקים, שדרות וכמובן אילת – שהיא בירת התיירות של ישראל.

פיתוח הנגב מצד המדינה מתורגם בפועל לתקציבי עתק בטכנולוגיה, סייבר, מתמטיקה ומדעים. וכשהמדינה משקיעה בדרום – התושבים מקבלים יותר. את התוצאות רואים בשטח: בשנים האחרונות זוכה הנגב לפריחה אמיתית ולא רק במילים, אלא גם במעשים. יזמים רבים גילו את הפוטנציאל הגלום בו, הקימו חברות היי טק מצליחות, סטארט אפים ומפעלים גדולים, ובכך מעניקים תעסוקה מגוונת לאלפי עובדים.

אנשי העשייה בנגב מתמודדים עם אתגרים גדולים, ומושכים בכל שנה עוד משפחות צעירות להתגורר ולבנות את ביתן במבחר היישובים באזור. כיום רוב אוכלוסיית ישראל מתגוררת ב-24% משטחה של ישראל. פיתוח הנגב יביא עד שנת 2048 מספר תושבים שעשוי להגיע לכ-16 מיליון תושבים. במילים אחרות, מי שעובר לגור עכשיו בנגב – מרוויח!

בכל מקרה, אנחנו מבטיחים לכם שבנגב לא יהיה לכם אף רגע משעמם – תמיד תמצאו מה לעשות ומה לראות. בזמן הפנוי תוכלו לבלות באטרקציות, פעילויות, סיורים וחוויות: מסלולי טיול נפלאים לכל הגילאים, יקבים המייצרים יין משובח, חוות המציעות אירוח מפנק וגבינות איכותיות, סיורים בין עתיקות (החל מבאר שבע, דרך שבטה ועד תמנע), מסלולי שטח לרכיבת אופניים, פארק מדע מדליק, ועוד המון אפשרויות והזדמנויות להכיר תרבויות, אנשים מרתקים וצורות חיים חדשות.