ארכיון סיורים וסדנאות - מרכז המבקרים - שער לנגב

חפש את החזון פנימי

מרכז המבקרים "השער לנגב"

כדי להכיר את הנגב כמו שצריך מתחילים ב"השער לנגב": מרכז מבקרים חדיש ומתקדם, בו תיהנו ממגוון פעילויות לכל הגילאים: סיור אינטראקטיבי מודרך הכולל מיצגים אור קוליים על מסכי מגע תכנון אינטראקטיבי של עתיד הנגב, וחשיפה לתרבויות, קהילות וצורות חיים חדשות.
נקודת יציאה לסיורים באתרים תיירותיים, אתרים היסטוריים ושמורות טבע בסביבה, המלצות למסלולי טיול מודרכים על ידי מורי הדרך שלנו.
ההגנה 30 פינת נגבה, בית בלומפילד, העיר העתיקה, באר שבע.

התפתחות באר שבע

באר שבע הפכה לבירת הנגב בזכות כמה אירועים חשובים ומכוננים. סיור מרתק בליווי מדריך יחשוף בפנינו את בנייתה
והקמתה של העיר, נכיר יחד את מגוון העמים והתרבויות שחיו בה – מרוקאים, מוסלמים, אלג'יראים ועולי ברית המועצות,
נחקור את המבנים היפהפיים והאייקוניים שנבנו בה במהלך התקופות, ונסיים באנדרטת חטיבת הנגב – מבנה מרשים ויוצא דופן על ראש גבעת גיר בתכנונו של האמן דני קרוון.

משך זמן הסיור: 8 שעות משולב רכב ורגלי

סיור "נגב ברמה"

ברוכים הבאים! רוצים להכיר את בירת הנגב באר שבע בסיור חווייתי יוצא דופן? הנה מה שמחכה לכם:
חגיגת טעימות מאזורים שונים בעיר (כן, רחוק מהאוניברסיטה), ביקור בפארק ההיי טק "גב ים", סיור במרכז המבקרים "השער לנגב", סיור בעיר העתיקה של באר שבע, וביקור בפאב "בירה ונסבירה" של איתן זלקובר הידוע בכינויו "נחמן ג'ונגל", בו הוא יספר לנו מה הביא אותו לפתוח את המקום דווקא כאן בעיר העתיקה.

משך זמן הסיור: 4שעות רגלי

100 שנה לשחרור באר שבע מהכיבוש התורכי

בואו איתנו לסיור רגלי מרתק בעקבות כיבוש באר שבע במלחמת העולם הראשונה. הסיור מגולל את סיפור ההתיישבות היהודית בעיר ואת קבר האחים היהודי, ומאיר את ההווה הבאר שבעי ואת השינויים שעוברת העיר. בנוסף, נעבור בנקודות ציון היסטוריות חשובות דוגמת מתחם הקטר ומגדל המים, הקווים התורכיים, הפצצות הבריטים וקבר האחים, גן אלנבי ועוד.

משך זמן הסיור: כ- 4 שעות רגלי

להיות. לגלות. להדרים.

רוצים לקבל עדכונים ומבצעים למייל?